Přeskočit na obsah

Jiný Metro je pražské alternativní folkové duo, které tvoří Klára Čmejrková a Katie Alžběta Brown, na mnoha koncertech je příležitostně doplňuje Alex Matějíček. Duo se seznámilo na gymnáziu, kde později začalo společně zpívat, a od té doby jsou přátelé. Od vydání prvního alba v roce 2021 se jejich repertoár rozrostl o hodiny chytlavých a vtipných písní o každodenním životě, vztazích a hypotetických situacích. Své písně zpívají česky, anglicky a francouzsky a doprovází je široká škála nástrojů, jako je elektrická kytara, baskytara, violoncello, ukulele, flétna, klarinet, klávesy, perkuse, autoharfa a hračkový saxofon. Od roku 2022 kapela vystupuje s multiinstrumentalistou Alexem Matějíčkem. Translated with DeepL.com (free version)

Image of the band's old tech rider, drawn by Klára.

JinÝ Metro

Mrkněte na pár fotek z koncertů zde!

Jiný Metro with Jan Bartošek on violin.
S Janem Bartoškem z kapely Janota 1935.
The girls at Festival Povaleč.
Festival Povaleč, Aug. 8. 2022.
Jiný Metro supporting Tamara Kramar.
Support pro Tamaru Kramar v Café v Lese

2018-2019

Počátky Jinýho Metra. Klára a Katie byly spolužačky ve škole a napsaly svou první píseň zvanou Vysavač jakožto hudební podkres k úkolu vytvořit reklamu na vysavač. Z reklamy dostaly jedničku a v hudbě pokračovaly i nadále, hraním na soukromých akcích po Praze a psaním dalších písní, ze kterých později vzniklo jejich album Rande s revizorem. S ohledem na svůj hudební žánr si duo zvolilo český název Jiný Metro, překlad anglického "alternative underground".

The girls performing at one of their earliest shows in Prague.

2020-2021

Během malé pauzy mezi vlnami COVIDu holky začaly kompilovat a nahrávat své skladby do alba, a na jednu ze skladeb, French Song, vydaly svůj první a jediný oficiální videoklip, který byl zveřejněn na YouTube v prosinci 2020. Celá deska byla vydána na Spotify 4. června 2021 a byla pojmenována Rande s revizorem jako odkaz na dopravně zaměřený název kapely.

A frame from the French Song music video.

2022-2023

V létě 2022 se ke kapele přidal Alex Matějíček, Kláry spolužák z oboru a z ročníku na konzervatoři. V tomto větším složení odehráli svoje sté představení a dále pokračují v tvorbě hudby. V roce 2023 kapela začala vystupovat na zahraničních akcích v Německu a v Rumunsku, a chystá se vydat EP na začátku roku 2024.

The band performing in Prague.

LÍBÍ SE VÁM NAŠE HUDBA?

Najdete ji na Spotify!

© Jiný Metro 2023